Úvod > Škola > O nás

Milí rodiče a příznivci vstřícného přístupu ke vzdělávání,

jsme škola rodinného typu s individuálním přístupem k dětem, kde při maximálním počtu 16 žáků ve třídách je možné vést výuku jiným, modernějším způsobem (např.: samovytváření si učebních materiálů, důraz na praktickou výuku, aplikování znalostí do praxe, vzájemné provázání předmětů, atd. – viz naše koncepce (PDF)). I když nám myšlenka ,,školy hrou“ není cizí, jdeme raději cestou klasické výuky v moderním kabátu, která může být pro děti nejen zábavná, ale zároveň je kvalitně připraví na další studium a budoucí život.

Jsme skupina pedagogů, které jejich práce naplňuje a baví. Svoji profesi všichni milujeme a není nám zatěžko do ní dát víc, než vyžadují předepsané povinnosti.

Vznikli jsme v roce 2016, kdy jsme otevřeli naši 1. třídu čítající 7 žáků. S každým dalším školním rokem otevíráme vždy jednu 1. třídu, a jelikož jsme devítiletá základní škola akreditovaná MŠMT, ve školním roce 2024/2025 budeme mít otevřené již všechny třídy.

Přestože se jedná o školu soukromou, Dobrá nálada je zamýšlena a koncipována tak, aby byla dostupná  pro co nejširší spektrum zájemců, a to i svým školným (PDF).

Naše základní škola sídlí v prostorách olomoucké obchodní akademie, které velmi děkujeme za vstřícnost a podporu. Olomoucká obchodní akademie se nachází v centru města na třídě Spojenců 11 v těsném sousedství Čechových sadů.

Naši žáci mají v budově k dispozici samostatný vchod z ulice Vančurovy, samostatné šatny a sociální zařízení, jejich třídy se nacházejí též v odděleném prostoru, tudíž s „chodem“ střední školy přicházejí do kontaktu pouze návštěvami školní jídelny.