Ježíškova vnoučata

„Ježíškova vnoučata vznikla na podzim roku 2016. Novinářka Olga Štrejbarová si při jednom svém natáčení uvědomila, že opuštění lidé tvoří často až třetinu obyvatel domovů pro seniory. Vánoční dárek nedostali mnohdy roky a období svátků pro ně bylo spíš časem prázdnoty než radosti. Rozhodla se to změnit. Nápad byl na světě. Přes 14 000 seniorů mělo o dost hezčí Vánoce. Plné překvapení a údivu. Pro mnohé z nich to byl totiž první dárek po letech. O dědečky a babičky tady jde především. A je úplně jedno, zda jsou v domově, v nemocnici, nebo se o ně stará pečovatelská služba.“ Více informací na https://jeziskovavnoucata.rozhlas.cz/.

Co tak společně někomu udělat radost, někomu, komu chybí zájem a pohlazení? Pro tento počin se rozhodla paní učitelka Romana Vařeková a spolu s dětmi z 1. třídy se zapojila do projektu Ježíškova vnoučata. Vybrali si pána, který žije v Sanatoriu Topas Škvorec.

Pro: pan Boris

Věk: 69 let

Co si přeje: Pan Boris velmi málo mluví a rád luští křížovky, osmisměrky a sudoku. Je to jeho oblíbený koníček. Krátí si tím dlouhé chvíle a procvičuje si hlavu. Občas si k němu někdo přisedne a luští společně. Tento dárek by mu udělal velkou radost.

Pan Boris si přál předplatné křížovek, ale všichni se shodli na tom, že bude lepší, když mu každý donese dle svého vlastního zvážení sešit(-y) plný osmisměrek, sudoku apod. S dětmi se do tohoto projektu zapojili i rodiče, kterým velmi děkujeme! Společnými silami vznikl balík plný sešitů a knih s luštěním. Některé děti pro pana Borise vymyslely doplňovačky, které namalovaly a vložily je do balíku. Nechyběla ani přáníčka a obrázky. Věříme, že pana Borise mile překvapíme a ze splněného přání bude mít radost stejně jako naši nálaďáci.

 Ježíškova vnoučata logo

511f8300-a27f-4d33-bb2f-9f7a592e7d2a