Srpen 31

Screeningové testování na COVID-19

Podle čerstvých zpráv z MŠMT budeme moci zahájit školní rok klasicky 1. září, nicméně tento den bude přesto malinko netradiční zvláště pro 2. – 6. ročník. V prvních školních dnech má proběhnout tzv. screeningové testování žáků na covid-19, které má být zahájeno již 1. září právě pro všechny žáky s výjimkou 1. třídy. U prvňáčků bude testování probíhat druhý školní den, tedy 2. září. 6. a 9. září pak budou již testování všichni žáci s výjimkou těch, kteří mají ukončené očkování nebo prodělali onemocnění v posledním půlroce a mají tuto skutečnost lékařsky potvrzenou.  Tento screening bude prováděn opět neinvazivními antigenními testy.

O dalším testování ve školách po 9. září má rozhodnout epidemiologická situace v zemi. Věříme, že vše proběhne v pořádku jako v minulém školním roce a budeme se moci bez větších zásahů a omezení věnovat naší klasické výuce a aktivitám.

Nošení ochrany úst a nosu by zatím mělo zůstat ve společných prostorách školy, nikoliv při výuce ve třídě.
Posted 31.8.2021 by admin in category "Nezařazené