Září 19

Mezinárodní den čokolády – projektový den 2. třídy

Dne 19. 9. 2019 proběhl projektový den ve 2. třídě na téma: VÝROBA ČOKOLÁDY A FAIR TRADE jako reakce na MEZINÁRODNÍ DEN ČOKOLÁDY, který se každoročně slaví 13. září.

Žáci se dozvěděli o původu čokolády, jakým způsobem se čokoláda dostala do Evropy a postup její výroby. Setkali se i s pojmem FAIR TRADE – spravedlivý obchod, který lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Za svou práci dostávají tito lidé spravedlivě zaplaceno a tak mohou jejich děti navštěvovat školu (jejich děti nepracují na plantážích). Kakaové boby se pěstují s ohledem na životní prostředí.

Děti si přečetly příběh dívky Ammy z Ghany a napsaly ji krátké přání. Ammy musí pracovat na plantážích, protože její rodiče nepracují v rámci férového obchodu a jejím snem je místo práce navštěvovat školu.

Děti během projektu pracovali také s mapou a texty.

Na závěr celého dne si všichni vyrobili svou vlastní čokoládu :-) Více fotek najdete na RAJČE.CZ a FB.

Čokoláda v ZŠDN
Posted 19.9.2019 by admin in category "Nezařazené