Říjen 23

Oslavy 100 let republiky

23. 10. 2018 – Projektový den

V úterý se i naše škola připojila k oslavám stého výročí vzniku Československa. Naši žáci se ráno nepotkali po ročnících ve svých kmenových třídách jako obvykle, ale vytvořili tři velké pracovní týmy společně se svými spolužáky z jiných tříd, aby si vyzkoušeli pracovat na zajímavých tématech s mladšími nebo staršími spolužáky a společně se svým týmem obešli několik stanovišť, kde se dozvěděli mnohé informace spjaté právě se vznikem samostatného Československého státu. Na jednotlivých stanovištích na ně také čekaly dílčí úkoly vztahující se ke vzniku republiky, k hrdinům našeho století, ke státním symbolům a také si vyzkoušeli, jaké to bylo být žákem před sto lety. Díky jejich zájmu, tvořivosti a píli si odnesli domů vlastnoručně vyrobené leporelo s informacemi o vzniku našeho státu, rodičům poslali pohlednici se sto let starým motivem přilehlého okolí školy a vyzdobili naši školu vytvořenými plakáty s motivy vzniku Československa a také krásným velkým obrazem našeho národního stromu s živými listy, na kterém se podíleli úplně všichni tito naši školáci. Děkujeme našim Nálaďákům za krásné vzpomínkové dopoledne a budeme se těšit na další společný projektový den! Fotky na FB a RAJČE.CZ

26. 10 .2018 – Procházka po Olomouci

V pátek jsme ve školní družině navázali na náš úterní projektový den 100 let republiky vycházkou, jejímž cílem bylo zastavení se u pomníku Tomáše Garrigua Masaryka na Žižkově náměstí v Olomouci. Nejprve jsme si v pravé poledne v centru města poslechli zvonkohru na našem orloji a připomněli si, co vše o něm víme. Dále jsme si prohlédli výstavu olomouckých dobových fotografií a historickou tramvaj na Horním náměstí. Tamtéž jsme si na plastickém modelu Olomouce ukázali místa, která jsme již v rámci našeho měsíčního družinového projektu Podzimní toulky Olomoucí navštívili. Přes centrum města jsme se dostali až na Masarykovu třídu a před Pedagogickou fakultou UP jsme si u sochy TGM zavzpomínali na náš úterní projekt a také na informace, které jsme si o něm zapamatovali. Přes krásně zbarvené Bezručovy sady jsme se pak procházkou vrátili do školy a vyšli vstříc podzimním prázdninám. Fotky na FB a RAJČE.CZ
Posted 23.10.2018 by admin in category "Nezařazené