Duben 25

Katedrála sv. Václava

Naši prvňáčci se vydali navštívit  katedrálu sv. Václava, nejkrásnější dominantu Olomouce a s ní i přilehlé Sady Přemyslovců. Kromě vnitřní prohlídky dómu se děti seznámily s historií celého místa, kde se dóm nachází, a díky vstřícnosti pana varhaníka se dostaly až na kůr, kde si mohly vyzkoušet hru na varhany, poslechnout si skladby v podání pana varhaníka i naší paní učitelky Kristýnky! Děti na místě plnily úkoly vztahující se k místu a katedrále, avšak  kvůli silnému větru pak následně již v budově školy skrz obrázkové skládačky poznaly jednotlivé podoby této významné stavby, které se v průběhy staletí měnily. Vycházku pak děti zakončily dováděním na hřišti přímo pod nádhernými „hradbami“ obepínajícími tuto překrásnou olomouckou památku. Fotky z akce naleznete na FB nebo na RAJČE.CZ
Posted 25.4.2018 by admin in category "Nezařazené