Únor 10

MOMENT – Vracíme staré věci do života

Naše škola se nově zapojila do projektu – MOMENT – VRACÍME STARÉ VĚCI DO ŽIVOTA.  Předmětem této charitativní akce jsou věcné dary v podobě oblečení, hraček či věcí běžně používaných v domácnostech, které jsou distribuovány do obchodů a zisk z jejich prodeje je pak zaslán na sbírková konta institucí, která se zabývají pomocí potřebným.

V prostorách přízemí naproti 2. třídy je umístěn koš, do kterého je možné nepotřebné věci odkládat. Děkujeme Vám, že se s námi do projektu zapojíte a pomůžete tak dobré věci.

Category: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny
Leden 25

Lyžarský kurz v Hlubočkách

V průběhu měsíce ledna se naši Nálaďáci již potřetí účastnili lyžařského kurzu v Hlubočkách. Celý týden každé dopoledne trávily děti na čerstvém vzduchu a učily se lyžovat nebo se v této sportovní aktivitě zdokonalovaly. I přes mrazivé počasí si všichni týden na sněhu užili a vrátili se do školních lavic na poslední týden 1. pololetí, v kterém byli vyznamenáni krásnými známkami za svou velkou snahu a svědomitou práci. Fotky na FB a RAJČE.CZ.

Category: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny
Prosinec 21

Vánoce v Dobré náladě

Jelikož máme v Dobré náladě samé prima děti, během jejich vycházky – rozloučení s milovanými Čechovými sady před vánočními prázdninami – k nám do školy zavítal ježíšek a nechal jednotlivým třídám a oddělením školní družiny pod stromečkem dárečky. Děti se tak mohly těšit ze stavebnic a deskových a společenských her. Před rozloučením jsme si všichni společně zazpívali naši předvánoční písničku Zima, Zima, zima od Haničky Zagorové a popřáli jsme si krásné Vánoce. Fotky na FB a RAJČE.CZ.

Category: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny
Prosinec 21

STARDANCE – Když Nálaďáci tančí

Poslední školní den před Vánoci proběhlo velké finále taneční soutěže, na kterou se po několik týdnů připravovalo několik našich odvážných dětí, které mají rády tanec a jsou fanoušky legendární televizní soutěže.  Samotná soutěž začala vystoupením kluků z třetího ročníků, kteří se stylizovali do kapely Queen a předvedli společně píseň Show Must Go On.  Tom, Marťa, Peťa a Elda si ze stavebnice Seva sami složili hudební nástroje a nacvičili si pro své spolužáky krátký výstup s touto písničkou. Tito kluci pak společně s paní učitelkou Vařekovou zasedli jako porota při hodnocení našich tanečníků. Ondra a Anička, Míša a Aďa, Sam a Majda pak předvedli krásně nacvičené tance, za které pak od poroty sklidili nejvyšší možný počet bodů a čekala je sladká odměna. Na závěr si všechny děti společně zatancovaly v naší judovně. Naše školní stardance pokračovala i v čase odpolední družiny, kdy k nám do školy zavítali profi tanečníci, kteří dětem předvedli několik latinskoamerických tanců a umožnili tak našim malým tanečníkům vidět zblízka to, co zatím obdivovali většinou jen u televizních obrazovek. Fotky na FB a RAJČE.CZ.

Category: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny
Prosinec 13

Perníčkování

Vánoční atmosféra v Dobré náladě byla umocněna návštěvou bezlepkové pekárny Celiafit, jejíž majitelka paní Haraštová pozvala naše děti, aby se podívaly, co takové řemeslo obnáší a také aby si samy vyzkoušely, jak vznikne dobrý vánoční perníček. Děti byly nadšené z příjemné a voňavé nálady, která zde panovala a domů si odnesly své perníčky, kterými se mohly doma pochlubit a také si je vychutnat pod vánočním stromečkem. Paní Haraštová – srdečně děkujeme! Fotky na FB a RAJČE.CZ.

Category: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny
Prosinec 1

Projekt ZERO WASTE – naši třeťáci zvítězili

Pro 1. ročník akce Zero Waste Olomouc si naši třeťáci připravili plakát právě s tématem plýtvání obaly a jejich vlivy na přírodu a účastnili se s ním soutěže mezi školami. První prosincový den pak byl právě tento jejich plakát vyhodnocen jako nejlepší! Gratulujeme a děkujeme našim třeťákům a paní učitelce Pavlíčkové, že s takovým zapálením na projektu pracovali a také za to, že si o významu a škodlivosti plastů i dlouho povídali např. u prezentace, kterou jim paní učitelka sama připravila, aby získali o této problematice co nejširší povědomí. Děkujeme! Fotky na FB a RAJČE.CZ

47041347_779146802417891_5821095267918675968_n

Category: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny
Listopad 6

Neplýtváme jídlem – předání cen

Neplýtváme jídlem – spousta jídla a peněz rodičů, školy i ČR v koši.

I naše škola, i když na „domácí bázi“, se rozhodla vyhlásit pro naše děti projekt Neplýtváme jídlem, jídla si vážíme. Vedlo nás k tomu každodenní množství vyhazovaného jídla, které děti ve školní jídelně nesnědly. Tento projekt v různých formách poběží celý rok a jeho cílem je vést děti k tomu, že jídlo není nevyčerpatelná záležitost, že nám není poskytováno zdarma a že ho pro náš život zkrátka potřebujeme. S projektem jsme začali říjnovým měsícem, kdy jsme se snažili různými způsoby děti motivovat k snězení obědů. Také jsme zjišťovali, proč děti bez ochutnání vrací polévky a proč vracejí i tři čtvrtě objemu jídla na talíři. S našimi Nálaďáky jsme si povídali o tom, proč vlastně jíme, co a kolik bychom měli sníst pro správný růst, vývoj a energii nezbytnou pro náš pohodový každodenní život. Zdůraznili jsme přitom, že když jdou na oběd, tak se přece považuje za samozřejmost, že jdou na oběd proto, aby se najedli, ne proto, aby jen ochutnávali a pak jídlo vyhazovali. Nejedná se tedy o nic mimořádného, jedná se o přirozenou součást našich životů – najíst se a neplýtvat. Poohlédli jsme se také po světě – povídali jsme si o zemích, které mají potravin nedostatek, zmínili jsme se také o historii – především pak o tom, jak naši předci dokázali jídlo beze zbytku využít. Na říjen byla také vyhlášena soutěž mezi jednotlivými třídami „Neplýtváme jídlem“, kdy naši Nálaďáci sbírali za své „neplýtvání“ při návštěvách školní jídelny žetony, za které bude následovat odměna. Již od prvního dne jsme byli velmi překvapení! Nálaďáci, které jsme znali jako pravidelné „vraceče“ obědů, najednou vraceli vymetené talíře a ochutnávali druhy potravin, které předtím bez rozpaků vraceli. Navíc měli ze svých jídelních úspěchů obrovskou radost, což bylo úžasné a ještě úžasnější bylo, když si sami uvědomili, že se snědeným obědem nevyhodili do koše jen potravu, ale také peníze svých rodičů i školy. Vítězem říjnové části projektu se stali naši třeťáci, kteří prohlásili, že v neplýtvání budou pokračovat i nadále, což je vlastně splněným cílem tohoto projektu. Odměnou za jejich odhodlání jim byl výborný čokoládový dort z dílny p. Haraštové, která ho připravila ve své bezlepkové pekárně Celiafit, stejně jako dobroučké cupcaky, které jako odměnu obdržely od paní učitelek všechny děti za svou snahu zapojit se. Věříme, že i v dalších týdnech a měsících se nám podaří s Nálaďáky neplýtvat jídlem a utvrzovat se v tom, že si ho máme vážit a vychutnávat – vždyť nám z jídelny z Hejčína vozí často i takové menu, které bychom v jiných jídelnách těžko hledali. Fotky na FB a RAJČE.CZ

Category: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny
Říjen 31

Halloween 2018

Ve středu po prázdninách nás čekal netradiční den ve škole. Všichni jsme natešeně dorazili v maskách a čekali, co se bude dít. Nejprve jsme si pověděli, co to vlastně ten Halloween je a také jsme si řekli, že u nás se vlastně slaví Dušičky. Upletli jsme si pavučinu přátelství a dali se do práce. Po celý den jsme se učili jako správná strašidla, ale nezapomněli jsme si zopakovat ani písmenka, která už umíme, takže jsme strašidlácky a přitom „sfumaťácky“ volali U, A, O. V matematice jsme pak počítali dýně a čarodějnice. Na závěr jsme si vyrobili správné dýňácké strašidýlko. Během dne jsme mohli ochutnávat různé strašidlacké dobroty, za což děkujeme našim úžasným rodičům a těšíme se na další mňamkovou spolupráci. Fotky na FB a RAJČE.CZ.

Category: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny
Říjen 23

Oslavy 100 let republiky

23. 10. 2018 – Projektový den

V úterý se i naše škola připojila k oslavám stého výročí vzniku Československa. Naši žáci se ráno nepotkali po ročnících ve svých kmenových třídách jako obvykle, ale vytvořili tři velké pracovní týmy společně se svými spolužáky z jiných tříd, aby si vyzkoušeli pracovat na zajímavých tématech s mladšími nebo staršími spolužáky a společně se svým týmem obešli několik stanovišť, kde se dozvěděli mnohé informace spjaté právě se vznikem samostatného Československého státu. Na jednotlivých stanovištích na ně také čekaly dílčí úkoly vztahující se ke vzniku republiky, k hrdinům našeho století, ke státním symbolům a také si vyzkoušeli, jaké to bylo být žákem před sto lety. Díky jejich zájmu, tvořivosti a píli si odnesli domů vlastnoručně vyrobené leporelo s informacemi o vzniku našeho státu, rodičům poslali pohlednici se sto let starým motivem přilehlého okolí školy a vyzdobili naši školu vytvořenými plakáty s motivy vzniku Československa a také krásným velkým obrazem našeho národního stromu s živými listy, na kterém se podíleli úplně všichni tito naši školáci. Děkujeme našim Nálaďákům za krásné vzpomínkové dopoledne a budeme se těšit na další společný projektový den! Fotky na FB a RAJČE.CZ

26. 10 .2018 – Procházka po Olomouci

V pátek jsme ve školní družině navázali na náš úterní projektový den 100 let republiky vycházkou, jejímž cílem bylo zastavení se u pomníku Tomáše Garrigua Masaryka na Žižkově náměstí v Olomouci. Nejprve jsme si v pravé poledne v centru města poslechli zvonkohru na našem orloji a připomněli si, co vše o něm víme. Dále jsme si prohlédli výstavu olomouckých dobových fotografií a historickou tramvaj na Horním náměstí. Tamtéž jsme si na plastickém modelu Olomouce ukázali místa, která jsme již v rámci našeho měsíčního družinového projektu Podzimní toulky Olomoucí navštívili. Přes centrum města jsme se dostali až na Masarykovu třídu a před Pedagogickou fakultou UP jsme si u sochy TGM zavzpomínali na náš úterní projekt a také na informace, které jsme si o něm zapamatovali. Přes krásně zbarvené Bezručovy sady jsme se pak procházkou vrátili do školy a vyšli vstříc podzimním prázdninám. Fotky na FB a RAJČE.CZ

Category: Nezařazené | Komentáře nejsou povoleny